ipuçları -

ipuçları

Evinizi yenilerken unutmamanız gereken ipuçları.

Canlı renkleri koyu renk bir duvar ile birleştirin.
Işıklandırmaya özel önem gösterin.
Beyaz koltukları etnik desenli yastıklarla renklendirin.
Doğal bir görünüm için kahverengi ve yeşili birlikte kullanın.
Parlak bir renk seçin ve sandalyelerinizi bu renkle kaplayın.
Sofistike bir görünüm için dev bir kütüphane kullanın.
Sürekli yaz havası için duvarlarınızı maviye boyayın.
Yaşayan bir görüntü için canlı çiçekler yetiştirin.
Zengin bir dokunuş için cesur perdeler tercih edin.
Bir duvarınızda doğal taş kaplamalar kullanın.
Büyük boyutlarda bir sanat eseri evinizin havasını değiştirecek.
Pastel renkli uzun perdeler huzur veriyor.
Manzaranız çok güzelse mobilyaların rengini mümkün olduğunca açık seçin.

 

 

ipucu1

 

 

 

1. Açık Perdeler: Mükemmel görünen perdeler çok güzel olabilir ama onları kapalı tutmak ve odayı karartmak artık tarih oldu. Daha büyük camlar ve daha fazla güneş ışığı ve basit perdelerle daha modern ve daha şık görünümler elde edersiniz.

 

 

 

 

 

 

banyo1

 

 

 

 

 

2. Renkli Banyo: Artık banyolardaki beyaz demode oldu daha canlı birbirine zıt düşen renkler ile karıştırarak daha geniş ferah banyolar yapılana bilir. . Dolaylarınıznda sadece kapaklarını değiştireerk ucuz bir yolla büyük değişiklik yapmış olursunuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ipuc3

 

 

 

3. Temiz Mutfak Tezgahı ve Armatürleri: Tezgahı veya armatürleri değiştirmek, mutfağı boyamak yerine kireç çözücü kullanmak daha basit ve ucuz bir yöntemdir. Eğer dolap ve çekmecelerinizin kulplarının eskidiğini ve modasının geçtiğini düşünüyorsanız, bunların satışını yapan yerlerden en çok hangi modellerin popüler olduğunu öğrenerek yapacağınız değişiklikler, mutfağınıza yeni bir görünüm verecektir.

 

 

 

 

 

 

 

ipucu5

 

 

 

 

4. Tablolar Yerine Aynalar Kullanın: Aynalar odaların daha büyük ve parlak gözükmesi için maksimum ışık avantajı sağlar. Eğer güzel bir bahçe manzaranız varsa, hemen karşısına takacağınız büyük bir ayna ile bahçenin yansımasını odanıza kattığınız derinlik ile birleştirebilir ve bu yeşilliğin odanın bir çok farklı açısından rahatça gözükmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

ipucu4

 

 

 

5. Tavandan aydınlatma hem evinizi daha modern gösterecektir hemde direk ışığa bakmaktan kaynaklanan göz yorgunluğunu ortadan kaldıracaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ipucu6

 

 

6.Halıları ve Kilimleri Kaldırın: Parke zemin daha hijyenik ve daha kullanışlıdır. Parkenin yapısı bozulmadığı sürece ahşap zeminleri gizlemeyin. Üstelik odalar daha temiz ve ferah görünür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ipucu7

 

 

7.Abajurları Değiştirin: Bir odanın görünümünü daha temiz ve modern hale getirmek için eski abajurlardan kurtulun. Bunları yenilemek için ucuz ürünlerin satıldığı yerlerden özellikle beyaz ve yakını tonları tercih edin.

 

 

 

 

 

 

 

 

ipucu9

 

 

8. Masayı Hazır Tutun: Yemek masanızı modern bir görünümle hazır tutun. Temiz bir masa örtüsü, parlak paslanmaz çelikten çatal bıçaklar, kadehler ve canlı renklere sahip peçeteler ekleyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ipucu8

 

9. Metal Renkli Eşyalar: Bir odanın görünümünü daha modern ve çağdaş yapmanın en kolay yollarından biri odaya metal görünümlü veya renkli eşyalar eklemektir. Gümüş rengine yakın deri yastıklar, bronz bir sehpa veya bakır bir tepsi eklemek kadar kolaydır. Metalik renkler çekiciliği arttırır ve sıradan renklere göre estetiği daha tartışmasızdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

ipucu10

 

 

 

10.Mutfakdaki rahat ve huzur için mutfak dolaplarını değiştireceğinize ucuz ve düşük bir bütçe ile sadece kapak ve taçları değiştirerek yeni bir görünüm ve farklı bir mutfak elde etmiş olursunuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ipucu11

 

 

 

11 : Ufak bir bütçe ile modern görünüm için salonunuza taş duvar uygulaması yapın. Kaplama veya taş desen duvar kağıdı yapabilirsiniz.