Zemin Uygulamaları, Laminant Parke,Granit, Seramik, Karo

Zemin Uygulamaları

Laminant Parke

Seramik Granit Fayans

Yeni bir zemin kaplaması seçmek heyecan vericidir ancak bir o kadar da dikkat ister. Çok sayıda zemin kaplaması türü, çok sayıda tasarım ve dikkat etmeniz gereken çok sayıda nokta vardır. Muhtemelen istediğiniz stil hakkında fikir sahibisinizdir ancak aşağıdaki küçük ipuçları, istediğiniz ve ihtiyacınız olan zemin kaplamasını elde etmenize yardımcı olur.
Önyargılarınızı bir kenara bırakın
Yalnızca ahşap istediğinize karar vermiş olabilirsiniz. Laminatın bakımı daha kolaydır. Geniş kaplama ve stil seçeneklerini görünce sonsuz sayıda ihtimal olduğunu fark edersiniz. Zemin kaplamalarımızın tümü güzel görünmesi, kolay temizlenmesi ve dayanıklı olması için en son kaplama teknolojisiyle üretilmiştir. Bu nedenle önyargılarınızı bir kenara bırakıp zihninizi yeni fikirlere açın.
Bütçe
Kaplanacak odayı veya alanı ölçüp bu iş için ne kadar ayırabileceğinize karar verin. Buhar kesici, akustik altlık, süpürgelik gibi aksesuarlar ve eve teslimat gibi ekstra kalemleri de hesaba katmayı unutmayın..
Mevcut yüzeyi inceleyip yeni kaplamayı üzerine döşeyip döşeyemeyeceğinize karar verin. Yüzeyin kazınması gerekiyorsa bunu da bütçeye dahil edin.
Alt Zemin nasıl?
Zemin kaplamaları çeşitli yüzeylerin üzerine döşenebilir:
Beton, karo, taş ve mermer – vinil, laminat ve ahşap
Ahşap kaplama – vinil, laminat ve ahşap
Çok ince halı – vinil, laminat ve ahşap
Kabartmalı vinil – laminat ve ahşap, vinil için ise sökülmesi veya kaplanması gerekir
Kalın halı – yeni kaplama yapabilmek için sökülmesi gerekir

Parke döşerken dikkat edilmesi gerekenleri sıralayla “Öncelikle parkelerde işçilik çok önemlidir. Ustalarımız özenle, itina ile döşerler. Döşeme işlemi bittikten sonra parkeyi kullanacak kişiler parkelerin temizliğine dikkat etmeliler. Ev çok üzün süre havalandırılmaz ise parke sıkıntı çıkarır.Parkeler özenle kullanılınca uzun yıllar kullanılabilir. Tabi üzerine her hangi bir sıvı dökümü olmadıkça. Döşeme yaparken duvar diplerinden hava alabilecek kadar maksimum 2 cm minimum 5 mm boşluk kalacak şekilde döşeme yapıyoruz.  Kenarlardan hava almaz ise dişlerinden atabiliyor zamanla. Zeminin düzgünlüğüne, kazınıp temizlenmesi, altında herhangi bir pislik taş kırıntısı olmayacak şekilde temizlendikten sonra işçiliğinin yapılmasına dikkat ediyoruz. Duvar yamukluğu bizim için çok önemli. Süpürgelikleri yaparken yine hava alabilecek şekilde kesilmesi, gönye verilmesi gerekiyor. Başkada bir sıkıntı çıkmıyor. Parkelerin nemli bez ile çok ıslak olmaması şartı ile temizlenmesini öneriyoruz. Aşırı bir su döküldüğü zaman şişme yapabiliyor yüzeyinden atmalar oluyor. Kadınların bildiği vileda türü bu temizlik için çok uygun. Çok ıslak bez ile sıkıntı yaşanabiliyor. Yeni yapılmış binalarda zaten sıfırdan oluyor, eski, kullanılmış bir zemine yapılmak istenirse metre kare ölçüleri ile geliyorlar bize. Biz zemindeki mevcut parkeyi söküyoruz temizliğini yaptıktan sonra yeni parkeyi uyguluyoruz. Bir evi komple parke döşemek 4-5 saatte bitiyor. Parkeler talaş baskı toz halinde baskı makinası ile basılıyor üzerine desenleri yapıştırılıp paketlenip fabrikadan çıkıyor.

“AÇIK RENKLER TERCİH EDİLMELİ”

Genelde açık renkler tercih ediliyor  “Krem, beyaz türleri fazla tercih edilenlerden çünkü evi açık ve ferah gösteriyor. Ama bazıları da zevkine göre renk tercihi yapıyor bunda da dikkat edilmesi gereken evin iç dekorasyonu. Odadan odaya tercih edilen parkeler değişiyor. Antrelere, mutfaklara mermer, granit fayans türünden kaplamaları tercih ediyoruz. Bunlar suya daha dayanıklılar. O tarz yerlere bunlar yakışıyor. Günlük odalarımıza, oturma odası, yatak odası olsun buralarda laminat parkeleri tercih ediyoruz. Kalitesine göre parke fiyatları da değişkenlik gösteriyor.

“Laminat parke bir kere yapıldığı için kaliteli bir ürünün tercih edilmesi kullanıcısı için bir avantaj olur” , “İşçilik ve sökülüp takılması çok zahmetli bir iş. Biraz daha fazla para veririlerse hem kullanışlı olur hem de uzun süre dayanır. Üzerine diyelim bir kova su döktünüz normal parke birkaç saat içinde şişebilir ama suya dayanıklı parkede birkaç gün üstünde su kalsa yine de şişmez.

Leave a Reply